Powszechne wykorzystanie krawędziarek

Współczesna technika posiada bardzo wiele do zaoferowania. Dziś na rynku nie brakuje nowoczesnych maszyn oraz urządzeń, dzięki którym wykonywanie wielu istotnych prac jest o wiele prostsze. Pośród wielu ciekawych urządzeń można wymienić krawędziarki. Do czego służą oraz jak należy wykorzystywać te urządzenia?

Czym charakteryzują się prasy krawędziowe?

Prasy krawędziowe to w pełni nowoczesne maszyny, których zadaniem jest zginanie różnorodnych blach pod kątem wzdłuż linii prostej.
Urządzenia te są powszechnie stosowane podczas obróbki plastycznej poszczególnych metali. Wszystkie prasy krawędziowe pracują na zasadzie posuwisto zwrotnego ruchu belki gnącej. Blacha, która została przeznaczona do gięcia jest umieszczana pomiędzy poziomą powierzchnią korpusu tej maszyny, a ruchomą belką zaciskową. Po umieszczeniu tworzywa w odpowiednim miejscu belka gnąca z umocowaną na niej listwą gnącą dokonuje zginania blachy. .Podczas obrotu o kąt od 0 do 90 stopni blaszane tworzywo jest zginane od położenia poziomego aż do kąta dziewięćdziesięciu stopni.

Wszystkie w pełni nowoczesne krawędziarki są sterowanie numerycznie, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie ogromnej precyzji pracy. Sterowanie numeryczne potrafi zapewnić gięcie kątów blachy z dokładnością 0,1 stopnia oraz pozwala na przeprowadzenie korekty w przypadku zmiany parametrów giętych materiałów. Proces pracy jest bardzo wydajny oraz szybki. Prasy krawędziowe potrafią bardzo szybko dokonać zgięcia blachy w kilku osiach.

Gdzie można wykorzystać krawędziarki?

Krawędziarki to niezawodne urządzenia, które znalazły powszechne zastosowanie w przemyśle metalowym. Ponadto są one wykorzystywane w wielu innych zakładach pracy, w których wymagana jest obróbka plastyczna metali pod względem kątowego gięcia. Z krawędziarek bardzo często korzystają dekarze podczas procesu wytwarzania poszczególnych materiałów do budowy dachu.

Krawędziarka to sprawdzone urządzenie, które potrafi doskonale obrobić każdą blachę stalową, metale kolorowe, aluminium oraz stal ocynkowaną i nierdzewną.

Z dobrodziejstw tego urządzenia korzysta także przemyśl meblarski. Prasy krawędziowe są tutaj bardzo pomocne w procesie produkcji poszczególnych elementów do mebli lub do wykonywania całych mebli z metali. Z kolei w przemyśle spożywczym prasy krawędziowe są wykorzystywane przy produkcji pojemników oraz cystern.

Urządzenia te są pomocne w produkcji konstrukcji rusztowań oraz poszczególnych systemów regałów magazynujących.

Prasy krawędziowe są także powszechnie wykorzystywane w przemyśle stoczniowym, okrętowym oraz lotniczym podczas produkcji części poszczególnych pojazdów. Z kolei w przemyśle żeliwnym krawędziarki są wykorzystywane do wykonywania zawiasów do drzwi i okien. Ponadto są one wykorzystywane w produkcji wielu wyrobów gospodarstwa domowego oraz w przemyśle maszynowym do produkcji poszczególnych części do różnorodnych maszyn i urządzeń.